Модриќ и Реал Мадрид донеле болна одлука!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Шпанските медиуми пишуваат дека Лука Модриќ ќе го напушти Реал Мадрид на крајот на сезоната, а веќе е познато и каде ќе игра во иднина.

Новинарот Рамон Алварез објави дека Хрватот заминува на крајот на сезоната.

„Ги гледаме последните пет меча на Модриќ за Реал Мадрид. Донесена е конечна одлука, Мбапе ќе го добие неговиот дрес со бројот 10“, објави Шпанецот.