Монца го расплака Јувентус во Торино (Видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Јувентус има ужасна сезона и тоа го потврди поразот од Монца на домашен терен со 0-2, откако пред неколку дена им беа одземени 15 бодови.

Монца испрати три удари кон противничкиот гол, а два завршија во мрежата на Шчесни и тие беа доволни за три бода.

Чурија во 18. минута го постигна првиот гол за Монца, додека на 2-0 зголеми Мота во првото полувреме, а Јувентус не успеа да се врати во вториот дел.