Морган се јави по шпекулациите дека Роналдо оди во С. Арабија (Фото)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Кристијано Роналдо неодамна го раскина договорот со Манчестер јунајтед и се шпекулира дека ќе потпише за Ал-Наср од Саудиска Арабија.

Шпанска „Марка“ најави вистинска сензација дека Роналдо ќе потпише договор на две ипол години со Ал-Наср и ќе заработи богатство.

Познатиот новинар Пирс Морган реагираше по шпекулациите и кажа дека не постои таков договор, а очигледно тој е запознаен со случувањата во животот на Роналдо бидејќи претходно објави бомбастично интервју кое ги натера „ѓаволите“ да му го прекинат договорот.