Мурињо договори уште едно засилување


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Италијанскиот новинар, Емануеле Џулианели тврди дека Манчестер Јунајтед договори уште еден трансфер.

Жозе Мурињо ги доведе Ерик Бејли, Хенрик Миктаријан и Златан Ибрахимовиќ, а наскоро би можел да потпише и Пол Погба.

Новото име би требало да биде десниот бек Фабињо кој моментално е во Монако. Бразилецот долго време се поврзува со Јунајтед, а во Лига 1 минатата сезона постигна 6 погодоци на 34 натпревари.

22-годишниот исто така е на мета на Наполи, а Јунајтед е спремен да плати 22 милиони фунти.