Најдобар фудбалер во Европа – Кристијано Роналдо


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Денес во Монако после ждрепката беше одржан изборот за најдобар фудбалер во Европа.

Во конкуренција за најдобар фудбалер во Европа беа: Антоан Гризман од Атлетико Мадрид, Герет Бејл од Реал Мадрид и Кристијано Роналдо од Реал Мадрид.

Кристијано Роналдо, човекот кој ја освои ЛШ и ЕП беше избран за најдобар фудбалер во Европа.