Наскоро нов потпис на „Олд Трафорд“


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Неодамна нови договори со „Црвените Ѓаволи“ потпишаа Давид Де Геа и дефанзивецот Виктор Лиделоф, но управата тука не запира.

Како што пренесеува Фабрицио Романо, следен на редот е талентираниот Мејсон Гринвуд.

Момчето кое неодамна стана најмлад стречец во историјата на Јунајтед во европските натпреварувања, важи за голема надеж во клубот, ја помина и академијата на Јунајтед и се надеваат дека би можел да прерасен во важен играч за нивниот тим,

Затоа се решени уште од сега да се погрижат околу договорот со него, тие му понудиле на Гринвуд петгодишен договор, кој младиот фудбалер ќе го прифати.

Наскоро неговиот агент ќе одржи состанок со челниците на Јунајтејд, па набрзо би можело се да биде завршено.