Навивач на Сакраменто починал за време на меч во НБА (Фото)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Сакраменто кингс загуби од Њу Орлеанс со 117-127, но по натпреварот пристигна трагична вест затоа што еден од навивачите го загубил животот.

За време на првата четвртина на натпреварот, еден навивач побарал медицинска помош, а 20 минути подоцна докторите констатирале негова смрт.

Американските медуми пишуваат дека навивачот имал околу 30 години, а причината за неговата смрт засега останува непозната.