Навивачите ја откорнаа плочата на Куртоа, па стигна реакција од Белгиецот (Фото)


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Навивачите на Атлетико Мадрид му се лути на белгискиот голман Тибо Куртоа затоа што игра за Реал Мадрид, па поради тоа решија да му ја откорнат плочата која се наоѓаше пред стадионот.

Куртоа неодамна ја освои Ла Лига, но и Лигата на шампиони (ЛШ) со „кралевите“, а тоа дополнително ги налути шпанските навивачи.

Навивачите на Атлетико ја отстранија плочата со неговото име, по што следеше реакција од страна на Белгиецот.

На Куртоа очигледно не му се допадна тоа што му ја извадиле плочата, која се наоѓаше пред стадионот, па реши дополнително да ги изнервира и напиша „Хала Мадрид“.