Навивачите на Динамо Загреб го запалија знамето на УЕФА (Фото)


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Динамо Загреб го совлада Челси со 1-0 во првото коло од Лигата на шампиони (ЛШ), а по натпреварот на сцена стапија „Бед Блу Бојс“ кои го запилија знамето на УЕФА.

Хрватскиот гигант и во минатото добиваше казни поради навивачите, а ниту овој пат нема да поминат без санкција.