Нè чека спектакл: Познати паровите од осминафиналето во ЛШ


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Во Нион денеска беше одржана ждрепката од осминафиналето во Лигата на шампиони и нè чекаат неколку одлични натпревари.

Ждрепката во Нион реши во осминафиналето да се сретнат:

Лајпциг – Манчестер сити
Клуб Бриж – Бенфика
Ливерпул – Реал Мадрид
Милан – Тотенхем
Франкфурт – Наполи
Борусија Дортмунд – Челси
Интер – Порто
ПСЖ – Баерн Минхен

Како и вообичаено, на распоредот се играат два меча, а првите се закажани за 14 и 15, односно 21 и 22 февруари, додека реваншите се на 7 и 8, односно 14 и 15 март.