Не се суеверни – Тотенхем и Лестер одвоија 5 милиони за џелатот на Англија


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Строгиот егзекутор на Англја, Рагнар Сигурдсон е се повеќе баран од клубовите од ПЛ кој нема да ги жалат парите за фудбалерот на Краснодар.

Англичаните се работни луѓе бидејќи во фудбалот и во ПЛ нема емоции. Рагнар Сигурдсон беше егзекуторот на Исланд за проапаѓање на англичаните на ЕП, а за него има интерес од Тотенхем и Лестер. Се споменува цифра од 5 милиони евра, но колку ќе биде цената на крајот тешко е да се каже.

Цената сигурно ќе му се зголеми поради успехот во дресот на Исланд, а тој погоди за израмнување против Англија во осминафиналето. За Сигурдсон кој има договор со Краснодар до 2018-та година постои интерес и од Шалке и Волфсбург.

Сигурдсон повеќе смета на понудите кои доаѓаат на страната на Ламанш, а се зборува дека Ливерпул нема да остане без понуда т.е дека понуда ќе стигне и од Енфилд.