Нејмар со дриблинг ја покажа цела убавина на фудбалот ?


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Бразил синоќа со 5-0 ја декласираше Боливија во првиот меч од квалификациите за Светското првенство.

Тие одлично ги отворија квалификациите за Мундијалот, кој за две години се игра во Катар, а на теренот неверојатен беше Нејмар.

Нејмар не се запиша во листата со стрелци, но успеа да запише две асистенции, па едноставно „леташе“ по теренот.

Одличниот фудбалер уште еднаш го воодушеви фудбалски свет со своите потези, а еден дриблинг посебно е впечатлив.

src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8">