Нејмар загуби милион долари на покер (Видео)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Бразилскиот фудбалер Нејмар е надвор од терените поради повреда, па слободното време реши да го искористи да ужива во своето најомилено хоби, а тоа е играње покер.

Нејмар во минатото учествуваше на професионални турнири, а на еден таков се појави и минатиот викенд, каде што загуби милион евра.

Вниманието на јавноста го привлече реакцијата на Нејмар, кој прво глумеше дека плаче, а потоа почна гласно да се смее.

Иако за многумина ова би била огромна загуба, сепак за Бразилецот ништо не значи бидејќи заработува еден куп пари годишно во ПСЖ.