Нема ниту утешна награда за домаќинот, Колумбија славеше во малото финале


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Изминатата вечер се одигра натпреварот за трето место на Копа Америка помеѓу репрезентациите на САД и Колумбија.

Гледавме изедначен натпревар со по некоја шанса и на двете страни, сепак домаќинот на ова првенство не успеа ниту една да претвори во погодокот. Но затоа тоа го направија Колумбијците кој ја затресоа мрежата на Оспина во 31 минута од натпреварот, стрелец на голот беше напаѓачот кој е на излезни врати од Милан, Карлос Бака.

Во редовите на САД во судиското продолжение, во 93 минута втор жолт карто и исклучување заработи Мишел Ороско

Финалето од ова натпреварување во кое играат репрезентациите на Аргентина и Чиле се игра вечерва во 02:00 часот.