Неверојатна сцена од Мексико: Погодија статива, а потоа судијата спаси чист гол! 🎥

Во дуелот меѓу Круз Азул и Толука беше забележана неверојатна сцена. Домаќините имаа водство од 2-0, а во 36. минута не искористија можност за 3-0.

Домаќините погодија статива, а потоа одбиената топка Родригез ја испрати кон голот, но судијата го погоди и заврши во гол-аут. Фудбалерите на домашниот тим се пожалија на одлуката, но тоа не им помогна.