Неверојатната „банана“ на Димитријевиќ меѓу најдобрите потези на колото 🎥

Македонскиот репрезентативец и кошаркар на Хувентуд, Нено Димитријевиќ се најде меѓу најдобрите на колото благодарение на неговиот потег против Уникаха.

Димитријевиќ одигра многу добар меч, а имаше и една неверојатна „банана“ против Уникаха во стилот на ѕвездите од НБА-лигата, па заслужи да се најде во топ-7 потези на колото.