Нотингем Форест му даде два гола на Онана за четири минути (Видео)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Голманот на Манчестер јунајтед, Андре Онана доживеа пекол на почетокот на мечот со Нотингем Форест бидејќи прими два гола за четири минути.

Навивачите го исмејуваат Онана поради голот на Авонији во втората минута, но чуварот на мрежата набрзо прими уште еден погодок.

Неизвесноста во мечот ја врати Кристијан Ериксен со неговиот гол во 17. минута, кога намали на 1-2.