Нов рекорд во Мадрид: Перез договори засилување од 150 милиони евра


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Шпанскиот гигант Реал Мадрид договорил уште еден трансфер, но за следното лето, а станува збор за Флоријан Вирц кој ќе биде платен 150 милиони евра.

Перез продолжува со квалитетни засилувања на екипата, а наводно веќе разговарал со еден од најдобрите играчи на Баер Леверкузен и решил да плати огромна сума за да го реализира трансферот.

Новинарот Хозе Феликс Диаз објави дека Вирц потпишал преддоговор со „кралевите“ и од јуни 2025 година ќе го носи дресот на шпанската екипа.

Од следното лето се очекува на кормилото на Реал да седне и Чаби Алонсо, кој минатата сезона ги предводеше „фармацевтите“ до титулата во Бундеслигата.