О Конел падна на колена пред Грабул – Македонскиот тенисер во полуфинале


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Македонскиот тенисер, Димитар Грабул закажа полуфинале на ИТФ во Скопје откако го елиминира О Конел во два сета.

Австралиецот Кристофер О Конел беше прв носител на овој турнир, но Димитар Грабул во два тај брејка и во два сета го елиминираше.

Во полуфинале ќе игра против Кристијан Месарош од Хрватска.