Падна договор на состанокот меѓу Анчелоти и Перез – ново чудо доаѓа во Мадрид


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Флорентино Перез е во завршни преговори со Лил за да го купи младиот француски фудбалер Лени Јоро.

Шпанските медиуми пишуваат дека „кралевите“ водат во битката против ПСЖ, Манчестер јунајтед и уште неколку екипи за потписот на младиот играч.

„Релево“ пишува дека Јоро наскоро ќе пристигне во Мадрид и ќе потпише договор со „кралевите“.

За услугите на Јоро ќе бидат потрошени 50 милиони евра, иако Перез претходно нудеше 30 милиони.