Пандев со двата гола против Беневенто стигна до голем јубилеј!

Македонскиот фудбалер Горан Пандев постигна два гола против Беневенто и така стигна до голем јубилеј, односно 100 погодоци во Серија А.

Пандев на таков начин стана првиот Македонец, кој успеал да постигне 100 голови во топ-5 лигите во Европа.