Пензијата ќе почека: Дибиров потпиша нов договор со Загреб


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Хрватскиот ракометен гигант Загреб потпиша нов договор со рускиот ракометар Тимур Дибиров.

Дибиров ќе остане во дресот на Загреб најмалку до јуни 2025 година, а освен него беше продолжена соработката и со Давор Чавар и Јаков Гојун.

Русинот игра за Загреб од 2022 година, откако претходно девет сезони го носеше дресот на Вардар.