Пикси ги спакувал куферите – не му бега отказ!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ-Пикси најверојатно ќе добие отказ по ужасните резултати на Европското првенство (ЕП) во Германија.

Најголем виновник за навивачите е селекторот Пикси кој не ги мотивирал доволно фудбалерите и не пронајде начин да се пласира во осминафиналето.

Пикси има договор до 2026 година со Србија, но речиси сигурно нема да остане на кормилото, пишуваат српските медиуми.