По Гасол ја израдува фуријата


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Шпанскиот репрезентативец, По Гасол конечно донесе одлука.

Искусниот центар сепак ќе игра во Рио.

„Одам на Олимписки игри“, соопшти Гасол.

Тоа ќе му биде четврт пат на Шпанецот да учествува на Олимпијада. Освојувач е на две сребрени медали, 2008-ма во Пекинг и 2012-та во Лондон.