Погба ги налути навивачите на Јувентус: Го тестирам коленото… (Видео)


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Францускиот фудбалер Пол Погба летово потпиша за Јувентус, но сè уште не го одиграл првиот натпревар поради повреда на коленото.

Погба се реши за конзервативна терапија, која беше неуспешна, па мораше да оди на операција и затоа ќе го пропушти Мундијалот во Катар.

На социјалните мрежи се појави видео на кое танцува во дневната соба, додека неговата сопруга Марија Зулај го гледа заедно со синот.

Погба кажа дека го тестира коленото, а тоа не им се допадна на навивачите на Јувентус, кои имаа негативни коментари за францускиот репрезентативец.