Погледнете ги сите голови на Ибра за Шведска (ВИДЕО)


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


После 15 години играње за репрезентацијата Златан Ибрахимовиќ одлучи да се повлече. Фантастичниот напаѓач во дресот на Шведска постигна 62 погодоци на 116 настапи. Во видеото под текстот погледнете ги сите голови на Златан во дресот на репрезентацијата.