„Португалија игра подобро без Роналдо“


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Кристијано Роналдо добива жестоки критики од страна на јавноста поради неговиот однос на теренот, иако селекторот Фернандо Сантош кажа дека немал проблеми со него.

Португалија ќе игра в сабота против Мароко од 16 часот, а засега не е познато дали Роналдо ќе биде во првиот тим или повторно ќе остане на клупата за резерви.

На критиките се приклучи и 38-годишниот Фонте од Лил кој кажа дека Португалија игра подобро кога Роналдо не е на теренот.

„Португалија има квалитет, но мора да бидеме искрени. Присуството на Роналдо на теренот ги тера останатите да играат за него, а кога тој не е на теренот, тогаш играме подобро“, кажа Фонте.