После Ковачиќ уште еден фудбалер на Реал заминува на позајмица?


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Реал Мадрид најверојатно ќе испрати на позајмица ерден од своите најталентирани фудбалери.

Кралскиот клуб на позајмица ќе го испрати  на позајмица Матео Коваќиќ во редовите на Рома, а според пишувањата на шпанска Марка, решени се уште еден играч да го испратат на „калење“.

Во прашање е еден од најталентираните производи на школата на Реал Мадрид во последно време, Хесе Родригез.

За него нема место во тимот, покај ѕвезди како што се Роналдо, Бејл и Бензема, но нема сомневање дека многу клубови ширум Европа сакаат да го видат младиот Шпанец во своите редови.