Позната спортиска го изненади светот: Не сакав да бидам жива…

Пејџ Ван Зант, американската ММА натпреварувачка и манекенка отворено зборуваше за нејзините психички проблеми, тешки и среќни моменти од својот живот.

Ван Зант е позната како една од најубавите дами од светот на спортот на борењето, а беше и манекенка за неколку компании и магазин.

Во најновото интервју зборуваше за преубавата приказна со Остин Вандерфорд, исто така ММА-борец, но и останатите работи од својот живот.

Психичките проблеми и коментарите полни со омраза ја натерале Ван Зант да сака да си го одземе животот.

„Бев многу тажна. Сите очекуваа да загубам од Рејчел Острович. Не знам, се чувствувам многу лошо. Никогаш не сум ги навредувала противничките, никогаш не сум кажала ништо негативно за нив. Не сакав да бидам жива. Ништо ми немаше цел, постојано бев разочарана и ми беше тешко“, објаснува девојката.