Провокациите не прекинуваат: Знаме на УЧК се појави на дуелот меѓу Швајцарија и Германија


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Германија одигра 1-1 против Швајцарија во последното коло од групата А на Европското првенство (ЕП), но повторно имаше провокации од трибините.

Знаме на УЧК се најде на трибините на стадионот во Франкфурт додека се играше дуелот меѓу репрезентациите.

Голем дел од албанските навивачи ја даваат поддршката за Швајцарија поради Гранит Џака и Џердан Шаќири, но овој потег со знамето на УЧК ги налути Србите кои бараат казна.