Рамос со неверојатен потег го спаси голот на Севилја (Видео)


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Легендарниот шпански дефанзивец Серхио Рамос повторно заигра за Севилја и на првиот настап ги воодушеви навивачите.

Севилја славеше со 1-0 против Лас Палмас, а еден од најзаслужните за тоа е 37-годишниот Рамос кој го спаси голот на домаќините.

Поранешниот капитен на Шпанија со неверојатен потег спаси гол во 47. минута, откако стана јаснод ека српскиот голман Дмитровиќ е совладан.