Реал Мадрид договори летно засилување за 55 милиони евра


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Реал Мадрид веќе од сега договорил одличен трансфер за летниот преоден рок.

Според холандскиот „Де Телеграф“ шпанскиот тим пуштил рака за договор со Ајакс за фудбалерот од средниот ред, Дони ван де Бек.

Меидумот пренесува дека Реал Мадрид ќе плати сума од 55 милиони евра за услугите на 22 годишниот холандски репрезентативец.

Ван де Бек неодамна изјави дека нема да си замине од Ајакс оваа зима, но многу е веројатно дека ќе направи голем трансфер во летниот преоден рок.