Реал Мадрид му даде рок на Мбапе – има 15 дена да каже „да“


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Шпанскиот гигант Реал Мадрид очигледно ќе му даде уште една шанса на францускиот голгетер Килијан Мбапе, чиј договор со ПСЖ завршува на 30 јуни 2024 година.

Реал ќе му испрати понуда на 1 јануари, кога ќе почнат преговорите меѓу двете страни, а Мбапе има рок од 15 дена да даде одговор.

„Кога Реал ќе ја повика мајката на Мбапе и неговата менаџерка на 1 јануари, тие треба да му кажат на Килијан дека има 15 дена за конечна одлука. Нема да бидат прифатени дополнителни промени. Мбапе има 15 дена, по што Реал оди на ‘план Б’ ако Килијан не прифати трансфер“, пишува шпански „АС“.