Реал Мадрид нуди 40 милиони евра за дефанзивец од Серија А


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Шпанскиот гигант Реал Мадрид сака да ја засили и одбраната следното лето, а веќе покажале интерес за фудбалерот на Јувентус, Андреа Камбијасо.

„Калчо Меркато“ пишува дека 24-годишниот дефанзивец е желба на „кралевите“, кои нудат 40 милиони евра за неговиот трансфер.

Минатата сезона тој играше на позајмица во Болоња, а оваа е важен играч на „бјанконерите“ и запиша 24 настапи во сите натпреварувања.

Останува да видиме дали италијанскиот дефанзивец е расположен за преселба во Мадрид и дали Јувентус ќе ја прифати понудата на „кралскиот клуб“.