Реал Мадрид во дилема откако доби повеќе понуди за Ѓулер


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Шпанскиот гигант Реал Мадрид добил неколку понуди за турскиот фудбалер Арда Ѓулер, но засега нема донесено конечна одлука за тоа дали да го пушти на позајмица или да го задржи во клубот.

Ѓулер во моментов е фокусиран на Европското првенство (ЕП) и сака да остане во Реал Мадрид за да се бори за место во првиот тим.

Фудбалерот не побарал досега да замине, а наскоро се очекува официјален став и од шпанскиот и европски шампион.