Ремзи и официјално одбра број во Јуве


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Велшкиот фудбалер Арон Ремзи е едно од најновите засилувања на Јувентус.

Како и бројните ѕвезди пред него, така и тој стигна како слободен играч и тоа откако му истече договорот со Арсенал, а во новиот клуб сигурно ќе има многу значајна улога.

Некогашниот Топџија избра нов број во Јуве. Како што се шпекулираше, тоа е бројот кој некогаш во овој клуб го носеше Пол Погба.

Последен кој го носеше број осум во редовите на Старата дама беше Клаудио Маркизио кој повеќе од година дена не е член на клубот.