дома тагови Дрес

таг: Дрес

Најнови вести

Ѓоковиќ стигна во Тел Авив и испрати порака до домаќините (Фото)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по долго време се враќа на професионалните турнири, па така во следниот период ќе игра во Тел Авив, Израел. Ѓоковиќ ќе...

Саутгејт го брани Мегваер: Мора да ги одбраниме најдобрите!

Англија одигра 3-3 против Германија на домашен терен во последното коло од Лигта на нации, а новинарите го прашаа селекторот Герет Саутгејт дали му...

Бугарска провокација: Не ми е јасно како ја исвиркувате химната на баба ви и...

Бугарија славеше во Скопје со 1-0 против Македонија во последниот меч од Лигата на нации, па така заврши на втората позиција во групата 4...

Дончиќ имал сериозни проблеми: Спиев по 13-14 часа дневно!

Ѕвездата на Далас маверикс, Лука Дончиќ не се прослави на Евробаскетот каде што неговата репрезентација испадна во четвртфиналето. Дончиќ одигра неколку врвни натпревари, но сепак...

РФМ ги награди кадетите за освојувањето на ЕХФ-шампионатот

Ракометната федерација на Македонија соопшти дека е исплатена премијата за ракометните кадети од 700.000 денари, кои го освоија првото место на ЕХФ-шампионатот во Рига,...

Ирвинг: Останав без 100 милиони евра зашто не се вакцинирав!

Еден од најдобрите кошаркари во НБА-лигата, Кајри Ирвинг пропушти повеќе од половина од минатата сезона, затоа што одби да се вакцинира против ковид-19. Во разговор...

Истражете го еротскиот свет на LoveGuru

LoveGuru.mk е најновата продавница за секс играчки во Македонија, каде секој може да најде нешто интересно за подобрување на сексуалниот живот. Секојдневно сме сведоци на...

Мегваер синоќа доживеа понижување кое ќе го памети цел живот (Фото)

Англија имаше очаен настап во Лигата на нации и испадна во Лига Б, откако не можеше да излезе на крај против Германија, Италија и...

Млада ѕвезда одбила да потпише договор со својот тим поради Реал Мадрид

Шпанскиот гигант Реал Мадрид мисли на својата иднина, па затоа следното лето ќе тргне по потписот на Џуд Белингам од Борусија Дортмунд, како што...

Љубовен триаголник: Пике бил во врска и со атрактивна манекенка (Фото)

Љубовната сапуница меѓу Жерар Пике и пејачката Шакира продолжува и понатаму, а сега шпанскиот новинар Жорди Мартин открива детали од минатото на фудбалерот на...