Рома “пазари” во Марсеј


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Екипата од “Велодром” е пред општо “распаѓање”.

Олимпик Марсеј е во големи проблеми, а тоа би можела да го искористи “Волчицата”.

Имено, Рома има проблем со централната дефанзивна позиција после тешката повреда на Рудгер во текот на припремите со репрезентацијата на Германија.

Претходно се појави вест дека римскиот клуб сака да го доведе Томас Вермален од Барселона, а сега “Скај Спорт” јавува дека мета на клубот Николас Н’Кулу.

“Газета Дело Спорт” најавува дека Рома би можела да го доведе овој фудбалер без оштета бидејќи неговиот договор со Марсеј истекува.

“Велодром” исто така ќе го напушти и Стив Манданда на кого исто така му истекува договорот, а на мета на “половина” Европа е и

Миши Батшуај кој беше прогласен за најдобар играч на оваа екипа во изминатата сезона.