Роналдо е заинтересиран само за рекордите во ЛШ, а не за екипата на „ѓаволите“

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо е еден од најдобрите фудбалери во историјата, но дефинитивно ги разочара навивачите на Манчестер јунајтед.

Роналдо пристигна лани во екипата, но не му помогна на тимот во борбата за топ-4 позиции, па летово побара да си замине.

Португалецот покажа уште еднаш дека рекордите и личниот успех му се приоритет во кариерата, а не успесите на неговиот клуб.

Роналдо е сопственик на голем дел од рекордите, но се плаши дека Лионел Меси може да му ги урне, а притоа Аргентинецот има и едне рекорд кој никогаш не бил урнат од Португалецот.

Меси има постигнато 76 голови во групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ), додека Роналдо има три помалку.