Роналдо со своето „Бугати“ се појави во Мадрид (Видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Кристијано Роналдо ја искористи репрезентативната пауза за да го посети Мадрид, каде што се сретна и со дел од навивачите кои побрзаа да направат фотографија со него.

Роналдо во Мадрид пристигна со неговиот „Бугати“, кој чини осум милиони евра, а произведен е само во 10 примероци.