Санчез тргна да се поздравува со навивачите, па за малку ќе се повредеше! (Видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Алексис Санчез се договори со Олимпик Марсеј, па беше пречекан од страна на навивачите на францускиот тим.

Санчез тргна да се поздрави со навивачите, но во еден момент се лизна и за малку ќе паднеше и тоа можеше да донесе повреда.

Чилеанецот го напушти Интер по три години, откако не се покажа како најдобро засилување на поранешниот шампион.