Саутемптон пронајде замена за Куман?


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Роналд Куман ги “предаде” и се пресели на “Гудисон Парк”, а сега изгледа замената му е спремна.
Поранешниот тренер на Рома и Лил, Руди Гарсија, би можел да биде нов тренер на “Светците”.

Местото шеф на стручниот штав на “Сент Мери” остана испразнето откако Куман замина во Евертон.

Гарсија беше на чело на “Волчицата” две ипол сезони, а во јануари си замина поради лошите резултати.

Според инфорамциите кои доаѓаат од Италија, само прашање на време е кога Саутемптон ќе ја официјализира оваа информација.

Францускиот стручњак во 2010 година ја освои Лига 1 со екипата на Лил.