Сензација на повидок: Де Брајне ќе игра за второлигаш!?


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Белгиската фудбалска ѕвезда Кевин Де Брајне би можел да заигра во втората лига, иако тоа на прв поглед звучи како невозможно и лудо.

Познатата компанија „Арамко“ планира да инвестира многу пари во второлигашот Ал Кадшија од Саудиска Арабија, чиј приоритет ќе биде да избори место во елитата.

Постојат голем број шпекулации од Саудиска Арабија, а наводно компанијата планира да му понуди фантастични финансиски услови на Белгиецот кој има договор до 2025 година со премиерлигашот.