Шкупи ќе игра во црни дресови поради трагедијата во Турција и Сирија (Фото)


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Македонскиот шампион Шкупи реши да носи црни дресови до крајот на сезоната во знак на почит кон настраданите во земјотресот во Турција и Сирија.

Шкупи ќе почне со натпреварите во Првата лига од следниот викенд, а веднаш ќе излезе на теренот со новите дресови.

Во трагедијата во Турција и Сирија загинаа над 40.000 луѓе.