Шкупи се раздели со шест фудбалери


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонскиот шампион Шкупи денеска се раздели со шест фудбалери, па така од клубот си заминуваат Марко Ѓорѓиевски, Костадин Чешмеџиев, Александар Ѓурковски, Ардит Иљази, Фатих Исмаили и Абдул Руатубјаје.

Шкупи ги почна подготовките за новата сезона во Охрид и квалификациите во Лигата на шампиони (ЛШ), а утре ќе го дознае првиот противник.

Тимот од Чаир со сите го раскина договорот спогодбено и им се заблагодари за помошта во освојување на титулата во македонската Прва лига.