Силва со солзи во очите најави дека го напушта Челси (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Бразилскиот фудбалер Тијаго Силва го напушта Челси на крајот на сезоната кога ќе му заврши соработката со премиерлигашот.

Силва ги потврди шпекулациите од изминатите денови и испрати порака до навивачите на Челси.

„Челси ми е важен. Дојдов во клубот на една година, а останав четири. Моите синови играат во академијата на Челси и тоа ме прави среќен. Мислам дека го дадов максимумот во изминатите години. За жал, сè има почеток и крај“, кажа Силва.