Скапите пижами на Роналдо привлекоа големо внимание (ФОТО)

Кристијано Роналдо го користи секој ден од својот одмор да ужива во јахтата.

Португалската ѕвезда е многу активна на социјалните мрежи ова лето и се повеќе го покажува луксузот во кој живее.

View this post on Instagram

What a beautiful 🌅🙏

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Секако, има многу рекламирање, а сега тој се пофали со скапите пижами од Луј Витон, кои привлекоа големо внимание.

Роналдо позираше во пижами во вредност од 2.000 евра, а коментарите за неа беа брутални.

Сепак, тешко е да се поверува дека коментарите го допираат Кристијано, затоа што ако беше така тој немаше да постигне ништо во животот.