Снимка која ја докажува доминацијата на Аталанта над Јувентус (ВИДЕО)

Аталанта двапати водеше во Торино во саботата, но на крајот Јувентус се спаси и израмни на 2-2. Аталанта играше фантастично и докажа дека може да се носи со било кој противник.

Во текот на воведните 15 минути од натпреварот Аталанта имаше 70% од поседот на топката во однос на Јувентус, а осум минути и 11 секунди пред голот на Дуван Запата, речиси тој процент беше 100%.

Видеото покажува дека фудбалерите на „Старата дама“ во тој период едвај ја допреле топката на теренот, по што Аталанта дојде до првиот гол.