Спалети најави дека ќе остане во Наполи? (Фото)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Лучано Спалети испиша историја со Наполи, откако го освои Скудетото по пауза од 33 години, но потоа имаше недоразбирање со претседателот на клубот Аурелио Де Лаурентис.

Тоа предизвика шпекулации во медиумите дека Спалети ќе замине од клубот, а како негови наследници се споменуваа Енрике, Бенитез, Нагелсман и Конте.

Спалети во меѓувреме реши да направи еден потег, кој многумина го протолкуваа како знак дека сака да остане во Наполи.

Тренерот на Елиф Елмас реши да ја истетовира третата титула на Наполи во историјата.