Срамота: Хрватски селектор со гестикулации ѝ одговараше на новинарка (Видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Хрватската јавност и ракометните легенди бараат оставка од селекторот Хрвоје Хорват поради неговото срамно однесување по натпреварот против Бахреин.

Хрватска славеше против Бахреин, но тоа не беше доволно за да обезбеди четвртфинале на Светското првенство (СП) и сега ја чека дуел за деветтата позиција.

Хорват по мечот во разговорот со новинарката испраќаше срца, а потоа со гестикулации одговараше на прашањата.